Jak optymalizować koszty aranżacji mieszkania w stanie deweloperskim?

Zakup nowego mieszkania to poważna decyzja oraz inwestycja. Wprowadzając się do niego, chcemy, aby spełniało wszystkie nasze założenia – zarówno pod względem aspektów estetycznych, jak i praktycznych. Tak też dokładnie planujemy jego wykończenie, które biorąc pod uwagę wiele czynników, może generować mniejsze lub większe wydatki. Jak jednak optymalizować koszty aranżacji mieszkania w stanie deweloperskim, aby było ono zgodne z naszymi pierwotnymi planami?

Czytaj więcej

Projekt przestronnego apartamentu

Projekt apartamentu zdominowała czerń oraz biel. Mimo to pozostaje on bardzo przestronną przestrzenią do życia. Przyjrzyjmy się mu bliżej, aby móc docenić pomysłowość, dzięki której funkcjonalność i estetyka zostały połączone w spójną całość.

Czytaj więcej

Jak zaprojektować garderobę?

Aktualnie już na etapie projektowania domów jednorodzinnych myślimy o przeznaczeniu konkretnego pomieszczenia na garderobę. Przestrzeń ta w dużych domach często łączona jest z sypialnią, bądź ulokowana w miejscu dostępnym dla wszystkich domowników, niedaleko łazienki.

Czytaj więcej

Projekt domu jednorodzinnego

Projekt ten był bardzo interesującym wyzwaniem. Z jednej strony – królować miała prostota, mocne linie i harmonia, z drugiej jednak dom miał być w pełni funkcjonalną oraz rodzinną przestrzenią dla domowników. Klient zwrócił się ze stosunkowo konkretnymi oczekiwaniami, gdzie paleta kolorystyczna obejmowała biel, antracyt oraz naturalne drewno, natomiast najważniejszą cechą praktyczną miało być maksymalne ukrycie miejsc do przechowywania.

Czytaj więcej

Architekt wnętrz dla dewelopera – jak wybrać dobrego specjalistę?

Dla osób, które chcą ciekawie zaaranżować wnętrze swojego domu, wybór odpowiedniego architekta nie jest wcale łatwy. Prawdziwe schody jednak pojawiają się wtedy, kiedy jesteśmy deweloperami i naszym celem jest budowa nierzadko wielokondygnacyjnych, komercyjnych budynków, co wiąże się również z aranżacją wnętrz poszczególnych lokali. W takim momencie trzeba wyjątkowo ostrożnie dobierać specjalistę, który zaplanuje wystrój każdego z pomieszczeń.

 

Czytaj więcej

Projekt przestronnego mieszkania

Przestronne, proste wnętrza stanowią marzenie nie tylko wielu dojrzałych osób. Coraz częściej na taki sposób aranżacji mieszkań decydują się całkiem młodzi ludzie, którzy są na etapie urządzania swojego pierwszego lokum bądź dopiero poszukują własnego, wymarzonego „M”. Chociaż pozornie taka aranżacja jest prosta i wydaje się nie wymagać dużego wysiłku, to w rzeczywistości wcale nie jest tak łatwa do realizacji. Dlaczego? Ponieważ bardzo łatwo jest w niej przesadzić i osiągnąć efekt zupełnie odwrotny od zamierzonego.

Czytaj więcej

Zaprojektowanie meiszkania

Zaprojektowanie mieszkania – dlaczego architekt jest konieczny?

Stając przed wyzwaniem zaprojektowania, a następnie urządzenia własnego mieszkania czy domu, wiele osób zastanawia się, czy zaufać własnemu wyczuciu smaku, czy też może skorzystać z pomocy doświadczonego architekta wnętrz. Podpowiadamy, co można zyskać, decydując się na współpracę ze specjalistą aranżacji i jak wybrać właściwą osobę.

Czytaj więcej

Odbieramy mieszkanie od dewelopera –
na co zwrócić uwagę.

Odbiór mieszkania jest bardzo ważną kwestią, wymagającą wzmożonej uwagi. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu możemy zaoszczędzić pieniądze oraz niepotrzebne nerwy. Najmniej angażującym rozwiązaniem dla osób odbierających mieszkanie, a zarazem dającym największy komfort i spokój jest skorzystanie z usług specjalisty. Koszt takiej usługi wacha się między 150, a 300 zł w przypadku mieszkania.
Czytaj więcej

O nas

Architekci Wnętrz / o nas

MO Architekci - pracownia architektury wnętrz założona przez Magdalenę Statnik i Oskara Włodarka, absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.