Projekt przestronnego apartamentu

czytaj więcej

Projekt przestronnego apartamentu

Po przekroczeniu progu, naszym oczom ukazuje się dość duży hol utrzymany w jaśniejszej kolorystyce niż ta dominująca w pozostałej części apartamentu. Dzięki białym kolorom ścian i podłodze w odcieniu brązu, staje się on jeszcze bardziej przestrzenny.
Bardzo ciekawym rozwiązaniem w tym wnętrzu jest ciągnący się na całej jego długości regał na książki z licznymi półkami. Jego czarny kolor idealnie współgra z bielą ścian oraz brązem podłóg. Właściciele apartamentu – pasjonaci książek, potrzebowali sporej ilość miejsca na przechowywanie swojej ogromnej kolekcji książek, która nie miała dominować w strefie dziennej, dlatego biblioteczka na książki została stworzona od strony holu, dodatkowo podkreśla atrakcyjność wnętrza.
W przestrzeni biblioteki, nowoczesnego charakteru dodają lustra autorstwa polskiego projektanta Oskara Zięty.

Serce apartamentu, czyli salon

Ze strefy holu przechodzimy do części dziennej salonu połączonego z jadalnią oraz kuchnią. Wnętrze salonu utrzymane jest w nowoczesnym, minimalistycznym charakterze, z delikatnymi, ciekawymi dodatkami na tle czarnej dominującej ściany. Zawężona kolorystyka projektu przełamana jest miedzianymi dodatkami oraz meblami.

Delikatnym akcentem uzupełniającym charakter wnętrza jest duża sofa oraz fotel z podnóżkiem, który jest utrzymany w odcieniach szarości. Na przestrzeni całego wnętrza obniżony został sufit, w celu zastosowania oświetlenia wpuszczanego w podwieszany strop. Zabieg ten również umożliwił ukrycie szyn od zasłon oraz wprowadzenie dekoracyjnego oświetlenia LED.

Oryginalny styl salonu podkreśla również m.in. designerskie oświetlenie dekoracyjne – stojąca lampa przy fotelu, wazony, dywan, zasłony oraz grafiki i obrazy wpisujące się stylistyką w projekt wnętrza apartamentu.

Jadalnia i kuchnia w apartamencie

Salon otwarty jest na jadalnię, w której dominującym punktem jest stół z ciemnym drewnianym blatem oraz tapicerowanymi krzesłami. Bezpośrednio za stołem znajduje się zabudowa meblowa umożliwiająca przechowywanie zastawy stołowej. W przestrzeni zabudowy wygospodarowane zostało także miejsce na przechowywanie wina oraz książek kucharskich. We wnętrzu kuchni i jadalni kontynuowany jest również pomysł na zastosowanie miedzi.

Sypialnia sprzyjająca wypoczynkowi

W przestrzeni sypialni oprócz dużego tapicerowanego łóżka z miękkim zagłówkiem, wygospodarowane zostało miejsce do pracy – miejsce to może posłużyć również jako toaletka dla Pani domu. W każdej chwili przestrzeń do pracy/toaletkę można ukryć za wysuwanymi frontami zabudowy, tym samym zabudowa tworzy monolityczną, gładką powierzchnię.

O nas

Architekci Wnętrz / o nas

MO Architekci - pracownia architektury wnętrz założona przez Magdalenę Statnik i Oskara Włodarka, absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.