Projektowanie wnętrz


MO Architekci zajmują się projektowaniem wnętrz domów jednorodzinnych oraz kompleksowym projektowaniem kuchni i łazienek. W powyższej galerii zaprezentowane zostały różnorodne projekty wnętrz mieszkalnych oraz użyteczności publicznej, które zostały zrealizowane głównie dla klientów z miasta Poznań. Przedstawiają one rozwiązania odpowiadające spersonalizowanym potrzebom Użytkowników. Pracownia dokłada wszelkich starań, aby każda aranżacja wnętrz spełniała wszystkie wymagania i potrzeby Klientów, tworząc funkcjonalne i ergonomiczne wnętrza. Architekci chętnie rozmawiają z Klientami i wsłuchują się w ich potrzeby. Indywidualne podejście do projektowanego otoczenia gwarantuje dokładną realizację wyobrażenia o danej przestrzeni. Realizowane projekty wnętrz mieszkań i domów jednorodzinnych opierają się na doświadczeniu architektów ceniących nowoczesne, proste formy oraz funkcjonalne i kreatywne rozwiązania. Biuro dokłada wszelkich starań, aby w projektowaniu i aranżacji wnętrz zachować równowagę pomiędzy minimalizmem, a naturalną potrzebą przytulności przy jednoczesnym zachowaniu ich ponadczasowości.

Jednym z zadań podejmowanych w pracowni MO Architekci, której głównym obszarem działalności jest miasto Poznań i okolice, jest projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych i wnętrz oraz aranżacje mieszkań. Warto rozważyć współpracę ze specjalistami już przed rozpoczęciem budowy domu. Przede wszystkim, pozwoli to na rozplanowanie przestrzeni w taki sposób, aby uzyskać jak najbardziej ergonomiczne rozwiązania.


Projektowanie kuchni

Kolejną kwestią, którą zajmuje się pracownia MO Architekci jest projektowanie kuchni. Zazwyczaj jest to pomieszczenie, które wymaga najwięcej uwagi ze względu na niezwykle istotną kwestię ergonomii. Kuchnia często posiada niewielki metraż, dlatego wymaga dobrej organizacji wnętrza i stosowania tylko przemyślanych rozwiązań. Przyrządzanie nawet najprostszych posiłków wymaga kroków wykonywanych w określonej kolejności, a odpowiednio zaprojektowane wnętrze pozwoli na sprawne ich realizowanie. Przygotowując projekt wnętrza kuchni bierzemy  pod uwagę ergonomię pracy i komfort użytkownika, ale pamiętamy także o czynnikach wpływających na estetykę pomieszczenia. Odpowiednie rozplanowanie przyłączy wodnych, zaplanowanie dekoru na ścianach, określenie poszczególnych stref pracy – każdy z etapów projektowania i aranżacji wnętrz kuchennych jest niezmiernie ważny. Zwracamy uwagę na wszelkie szczegóły, aby stworzyć pomieszczenie funkcjonalne i cieszące przez długi czas.

Projektowanie łazienek

Pomieszczenie zwykle jest nie duże, dlatego analogicznie jak w przypadku kuchni, niesie za sobą szereg wyzwań projektowych, na które architekci wnętrz znajdują rozwiązania. Wygodę w codziennym użytkowaniu zapewnią odpowiednio rozmieszczone sprzęty i meble łazienkowe. Należy także pamiętać o wydajnej wentylacji i odpowiednim ogrzewaniu. Projektowanie łazienek szczególnie wymaga zastosowań ergonomicznych, bez tego korzystanie z nich może okazać się mało wygodne. Tworząc kompleksowe projekty wnętrz łazienek zdajemy sobie sprawę, że każdy z naszych klientów posiada inne potrzeby i prowadzi inny styl życia. Dlatego zwracamy uwagę na wszelkie sugestie i najmniejsze nawet detale, aby stworzyć projekt, który w stu procentach spełni oczekiwania Klienta. Realizując aranżacje wnętrz łazienek wykorzystujemy wyłącznie trwałe i sprawdzone materiały. Niezależnie od tego, czy mieszkają Państwo w bloku czy w domu jednorodzinnym, sprawimy, że Państwa łazienka stanie się niebanalnym i funkcjonalnym pomieszczeniem kąpielowym.

Oświetlenie

Należy pamiętać, że światło nie tylko rozprasza mrok, ale również odpowiada za atmosferę wnętrza, mając jednocześnie wpływ na samopoczucie. Pomaga również w codziennych czynnościach wykonywanych w aranżowanych wnętrzach. Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie jest elementem niezbędnym dla odpowiedniej ekspozycji naszej przestrzeni i będących w jej obrębie przedmiotów, dopełnia wystrój projektowanego wnętrza i buduje jego charakter. Dlatego realizując projekty wnętrz domów jednorodzinnych, mieszkań oraz lokali publicznych, dokładamy wszelkich starań, aby oświetlenie spełniało określone warunki i pozwalało na wydzielenie w pomieszczeniach poszczególnych stref, zależnych od wykonywanych w nich czynności. Zdajemy sobie sprawę, że projektowanie i aranżacja wnętrz to nie tylko dobrze dobrane meble i wyposażenie, ale także rozplanowanie opraw oświetleniowych, które budują architekturę przestrzeni, a obok cech funkcjonalnych, stanowią ważny element dekoracji.