Sypialnia oraz łazienka w Londynie

Sypialnia, łazienka Londyn

Niewielkie wnętrze sypialni wymagało uporządkowania przestrzeni pod względem funkcjonalnym, ukrycia istniejących mankamentów przestrzeni. Ze względu na klatkę schodową przebiegającą pod sypialnią w wnętrzu znajduje się spory uskok. Po wprowadzeniu zmian miejsce to wypełnia głęboka szafa obok której znajdować może się toaletka bądź wygodny stylizowany, a zarazem nowoczesny fotel.

Główna szafa na przechowywanie ubrań znajduje się bezpośrednio obok łóżka. Delikatne jasne fronty przełamują otwarte półki w kolorze drewna – dębu lub szarości dopasowanej do reszty elementów. Dębowe dwu osobowe łóżko posiada miękkie tapicerowane wezgłowie, oraz pojemy schowek pod stelażem na przechowywanie pościeli. Nietypowe rozwiązanie oświetlenia dekoracyjnego przy łóżku z pewnością umożliwi wieczorne czytanie ulubionych książek.

W sypialni nie zabrakło również miejsca na stolik nocny oraz duże lustro w dekoracyjnej ramie. Podłoga w pomieszczeniu pokryta jest miękką wykładzina dywanową. Ze względu na niską wysokość wnętrza kolorystyka utrzymana została w jasnej tonacji z mocnym akcentem kolorystycznym w postaci szarości i czerni.

Wnętrze małej łazienki wymagało znacznego przeorganizowania sprzętów, co pozwoliło stworzyć przestrzeń ergonomiczną w użytkowaniu. Jednolite kolorystycznie płytki ceramiczne przyczyniły się do optycznego powiększenia wnętrza, dodatkowe złudzenie powiększenia uzyskaliśmy również dzięki dużej powierzchni lustra wklejonego na ścianę aż do stropu. Umywalka zlokalizowana została na delikatnej w formie konsolce. Konsolka posiada również miejsce do przechowywania najpotrzebniejszych kosmetyków, oraz reling na którym można przewiesić ręcznik.

Na ścianie przeciwległej do lustra znajduje się podwieszane wc, nad którym usytuowane jest dodatkowe miejsce do przechowywania w formie zabudowy meblowej – takiego miejsca brakowało w pierwotnym układzie pomieszczenia. Nad wanną umieszczony został modny, funkcjonalny grzejnik wpisujący się swoją formą w charakter zaprojektowanej łazienki. Całość wnętrza uzupełnia odpowiednio dobrane oświetlenie nastropowe, oraz delikatne lampy w industrialnym stylu.

Wróć
Sypialnia oraz łazienka w Londynie
5 (100%) 79 ocena(y)