Dom jednorodzinny w Szczecinku

Dom jednorodzinny w Szczecinku

Architektura domu jednorodzinnego w Szczecinku posiada bardzo wyrazisty charakter. We wnętrzu domu widoczne są drewniane elementy konstrukcyjne, które przenikają i dominują przestrzeń poszczególnych pomieszczeń. Wszystkie ściany zewnętrzne posiadają przeszklenia dzięki, którym światło doskonale dociera do każdego wnętrza. Maksymalizuje to dostęp światła naturalnego co jest bardzo istotną kwestią w Polskim klimacie.

Właścicielom zależało, aby wnętrze było przestrzenne i posiadało nowoczesny charakter. Przestrzeń dzienna zaprojektowana została tak, aby zminimalizować widoczne zabudowy meblowe, które zaburzały by widoczne elementy architektury. W głównym holu domu jednorodzinnego na ścianie przewidziane zostało miejsce na kolekcję obrazów.

Kuchnia dzięki użytym materiałom wkomponowuje się w założenia przestrzeni i podkreśla jej charakter. Drewniane fronty korespondują z drewnianą podłogą, natomiast ciemny kamienny blat nawiązuje do charakteru drewnianych elementów konstrukcyjnych. Za wyspą znajduje się przeszklona zabudowa meblowa służąca jako miejsce do przechowywania wina. W jadalni znajduje się duży 6 osobowy stół z drewnianym dębowym blatem. Nad stołem zawieszone są lekkie, materiałowe lampy.

Salon zaprojektowany został również w nowoczesnym stylu. Na jego środku stoi duża narożna sofa, a w rogu pomieszczenia znajduje się bardzo wygodny fotel Tabano projektu Patricia Urquiola dla włoskiej firmy B&B Italia.

W sypialni łóżko zostało usytuowana tak, aby mieć jak najlepszy widok na ogród znajdujący się za oknami. Komfort podczas oglądania telewizji przed snem ma zapewnić tapicerowanie pokrywające całą ścianę za łóżkiem. W przestrzeni zostało również wygospodarowane miejsce na garderobę. Garderoba docelowo ma być otwarta na wnętrze sypialni, dlatego półki i szafy na ubrania zostały zakryte frontami z ciemnego szkła. Naprzeciwko wejścia do garderoby znajduje się toaletka z dużym lustrem i dekoracyjnymi punktami oświetlenia.

Na I piętrze znajdują się pokoje dzieci. W całym domu znajdują się trzy toalety, na parterze toaleta prywatna przy sypialni oraz toaleta przy saunie, natomiast na I piętrze toaleta przy pokojach dla dzieci.

W projekcie wnętrza domu jednorodzinnego umieszczone zostały delikatne punkty naturalnej roślinności, nawiązujące do roślinności naturalnej otaczającej dom.

Wróć
4.9/5 - (131 głosów)