Projekt i aranżacja mieszkania w Poznaniu

Mieszkanie Poznań, Virke ul. Przemysłowa 33.

Projekt mieszkania o powierzchni 40 m2 stworzony został dla młodej pary, ceniącej sobie nowoczesne minimalistyczne, a zarazem ciepłe rozwiązania we wnętrzach. Główne założenie projektu opierało się na maksymalnym optycznym powiększeniu przestrzeni użytkowej w niewielkim co do metrażu mieszkaniu.

Efekt ten udało się uzyskać dzięki całkowitemu przeorganizowaniu wnętrza tzn. usunięciu ścianek działowych i połączeniu salonu, kuchni, jadalni i korytarza w jedną przestrzeń użytkową. Optyczne powiększenie pozwoliło również uzyskać zastosowanie jasnej kolorystyki połączonej z drewnem, które nadaje wnętrzu ciepła. Mocne akcenty szarości oraz ciekawy wzór geometryczny zastosowany w kuchni w postaci płytek nadaje mieszkaniu nowoczesnego charakteru.

Ze względu na swój zawód domownicy spożywają większość posiłków poza domem, dlatego zaprojektowana kuchnia nie zajmuje dużo przestrzeni we wnętrzu.

Właścicielom zależało, aby sypialnia wpisywała się w styl całego mieszkania. Wnętrze w zamyśle miało być pozbawione dodatkowych elementów dekoracyjnych. W niewielkiej przestrzeni sypialni wygospodarowana została również pojemna szafa z miejscem do przechowywania książek. Charakter wnętrza podkreślają grafiki zawieszone w ramach nad łóżkiem oraz nietypowe formy lamp.

Minimalistyczna łazienka zaprojektowana została w monochromatycznych kolorach. Miejsce do przechowywania przewidziane zostało w zabudowie nad oraz obok WC. Naprzeciw znajduje się nowoczesna umywalka wolnostojąca z baterią sufitową.

Wróć
5/5 - (108 głosów)