Gabinet Kosmetyczny w Kołobrzegu – projekt oraz aranżacja

Gabinet Kosmetyczny Kołobrzeg

Projekt gabinetu kosmetycznego w Kołobrzegu. Poprzez lokalizację pomieszczenia poniżej poziomu gruntu nasza pracownia stanęła przed wyznawaniem maksymalnego doświetlenia niedużego wnętrza i dostosowania go pod lokal usługowy – gabinet kosmetyczny.

We wnętrzu gabinetu zostały wydzielone dwa niezależne pomieszczenia do wykonywania zabiegów, poczekalnia oraz toaleta i zaplecze socjalne.

Ważnym założeniem projektowym było optyczne powiększenie przestrzeni oraz zmaksymalizowanie dopływu naturalnego światła z zewnątrz, co zdecydowanie wpłynęło na polepszenie komfortu pracy. Równie ważne było nadanie wnętrzu świeżego i czystego charakteru, w którym Klienci z chęcią będą spędzać wolny czas.

W głównym pomieszczeniu wygospodarowane zostały dwie strefy – miejsce poczekalni dla Klientów oraz strefa zabiegów manicure. Oby dwie funkcje odseparowane zostały miedzy sobą wertykalnym drewnianym przepierzeniem przez co nie ograniczamy dopływu naturalnego źródła światła, a samo pomieszczenie optycznie zdaje się większe.

Elegancka, nowoczesna sofa zastosowana w mocnym kolorze ożywia delikatną kolorystykę wnętrza. W obu pomieszczeniach znajdują się zabudowy meblowe do przechowywania niezbędnych akcesorii, preparatów i kosmetyków do zabiegów. Oprócz dolnej zabudowy we wnętrzu zaprojektowane zostały drewniane szafki wiszące.

Dzięki zastosowaniu jednolitych kolorystycznie materiałów oraz dużego lustra wklejonego na ścianę przestrzeń małej łazienki wydaje się być zdecydowanie większa.

Charakterystyczne płytki w kształcie rombów idealnie wpisują się w nowatorską koncepcję wnętrza, a zastosowanie ciemnej fugi dodatkowo podkreśla wzór geometryczny materiału.

W obu pomieszczeniach – gabinetach zabiegowych znajdują się dekoracyjne lampy – żarówki Edisona, które dodają niepowtarzalnego klimatu.

Każdy centymetr wnętrza został zaprojektowany, tak aby jak najbardziej wykorzystać przestrzeń i w maksymalny sposób zagospodarować miejsce na odpowiedni sprzęt służący do zabiegów – przy jednoczesnym poszanowaniu przestrzeni i przestronności gabinetu.

Wróć
Gabinet Kosmetyczny w Kołobrzegu – projekt oraz aranżacja
5 (100%) 56 ocena(y)