Częste pytania przed pierwszym spotkaniem z architektem wnętrz

    • Ile kosztuje wycena projektu?

      Przygotowanie wyceny projektu jest zupełnie bezpłatne oraz niezobowiązujące. W celu uzyskania wyceny projektu wyślij do nas maila lub zadzwoń. Zapraszamy do zakładki Kontakt, gdzie znajdują się wszystkie potrzebne dane kontaktowe.

 

    • Jakie informacje są potrzebne do wyceny projektu wnętrza?

      Zapraszamy na bezpłatne spotkanie, które pozwoli nam porozmawiać o Twoich wytycznych oraz oczekiwaniach. W przypadku kiedy nie masz czasu na spotkanie, MO Architekci wycenią Twój projekt po rozmowie telefonicznej lub mailu.
      Do przygotowania odpowiedniej wyceny projektowanej przestrzeni potrzebne będą:

      • rzut wnętrza z wymiarami
      • wytyczne odnoszące się do projektowanej przestrzeni
      • ewentualnie zdjęcia wnętrza, które ma zostać zaprojektowane.

 

    • Ile wynosi koszt projektu wnętrza?

      Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie. Każde wnętrze posiada swoje niepowtarzalne cechy oraz charakter. Cena projektu wnętrza, zależy od metrażu projektowanych pomieszczeń, zakresu prac, które będą obejmować projekt, preferencji oraz wytycznych Klienta. Dopiero zapoznanie się z wyżej wymienionymi informacjami pozwala nam na przedstawienie wyceny projektu.

 

    • W jaki sposób określić swój budżet?

      Budżet interesujący architekta wnętrz obejmuje materiały oraz wszystkie niezbędne elementy potrzebne do wyposażenia oraz urządzenia wnętrza zgodnie z projektem. Warto zaznaczyć, aby nie mylić budżetu potrzebnego na realizację projektu z całkowitym budżetem remontowym lub wykończeniowym. Wysokość budżetu nie ma wpływu na wycenę projektu wnętrza, doprecyzowanie tej informacji ma na celu ułatwienie oraz usprawnienie naszej pracy nad Państwa projektem.

 

    • Jakie usługi obejmuje proces projektowania?

      Proces projektowania rozpoczyna się od spotkania, którego celem jest omówienie i doprecyzowanie wszystkich wytycznych Klientów odnośnie projektu oraz zapoznanie się z wizją Inwestora na temat projektowanej przestrzeni. Po podpisaniu umowy ustalany jest szczegółowy harmonogram prac projektowych, który obejmuje:

      • inwentaryzacje projektowanej przestrzeni
      • projekt koncepcyjny
      • projekt wykonawczy
      • nadzór autorski nad projektem

 

    • Ile czasu zajmuje proces projektowania wnętrz?

      Czas, który obejmuje cały proces projektowania wnętrz zależy między innymi od zakresu prac projektowych, indywidualnych cech projektowanej przestrzeni. Zależny jest on również od Klientów, którzy potrzebują czasu na podjęcie decyzji odnośnie projektu. Czas realizacji projektu zostaje sprecyzowany po otrzymaniu potrzebnych informacji tj. rzut wnętrza czy wytycznych Inwestora, ustalany jest indywidualnie do każdego z projektów.

 

    • Ile razy mogę zlecić poprawę projektu?

      Klient może nanieść dwie poprawki w przypadku całkowitej zmiany koncepcji. Jednak dzięki wstępnemu spotkaniu, na którym określane są wspólnie z Inwestorem wytyczne do projektu, nie spotkaliśmy się jeszcze z taką sytuacją. W przypadku drobnych zmian, poprawki wykonywane są na bieżąco do momentu pełnego zadowolenia Klienta.

 

    • Jak szybko mogę zrealizować projekt?

      Podczas realizacji projektu przy niektórych pracach budowlanych należy pamiętać, że pośpiech nie jest wskazany. Priorytetem powinno być profesjonalne i staranne wykonanie prac remontowych, przy których trzeba wziąć również pod uwagę technologię ich wykonania. Po położeniu podłóg i przygotowaniu ścian możliwy dopiero jest pomiar stolarza, po którym rozpocznie się produkcja mebli na wymiar i potrwa ona około 5 do 10 tygodni. W pełni zakończony projekt koncepcyjny oraz wykonawczy pozwoli na szybsze zrealizowanie projektu wnętrza.

 

    • W którym momencie najlepiej podjąć współprace z architektem wnętrz?

      Im szybciej rozpoczną Państwo pracę nad swoją Inwestycją tym zdecydowanie więcej przyniesie ona oszczędności. Najlepszym momentem na podjęcie współpracy z architektem wnętrz to czas w którym myślą Państwo o zakupie mieszkania, domu, lokalu usługowego bądź na etapie budowy domu. Wcześniej opracowany projekt w pełni pozwoli na przygotowanie jak najbardziej ergonomicznej przestrzeni użytkowej. Pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas ale i wydatki związane np. z przesunięciem ścian, dostosowaniem instalacji wod-kan jak również elektryki.

 

    • Jakie informację mogę przygotować na pierwsze spotkanie z architektem wnętrz?

      Najważniejsza dla nas jest poznanie preferencji Klienta oraz wizji na temat wnętrza . Warto zastanowić się nad inspiracjami – co mi się podoba? Jakie mam przyzwyczajenia w przestrzeni, która ma być dla mnie zaprojektowana? Czego oczekuję w projekcie? Oprócz rzutów przestrzeni warto zabrać ze sobą zdjęcia obiektu, a także fotografie z inspiracjami.

 

    • Co zyskuję dzięki współpracy z architektem wnętrz?

      Współpraca z architektem wnętrz przyczynia się do dużej oszczędności czasu podczas dokonywania istotnych decyzji w zakresie projektowania wnętrz. Dzięki współpracy z architektem wnętrz zyskują Państwo projekt wnętrza stworzony indywidualnie według Państwa potrzeb i upodobań przy jednoczesnym uzyskaniu ergonomii projektowanej przestrzeni.

 

Zamów bezpłatną wycenę