Dom jednorodzinny w Poznaniu 04/17

Dom Poznań

Projekt wnętrza dużego domu jednorodzinnego w Biskupicach łączy ze sobą skandynawską lekkość i nowoczesny charakter wnętrz. Kolorystyka domu utrzymana została w gamie szarości i bieli z akcentami kolorystycznymi w postaci pastelowych i miedzianych dodatków. Kolorystykę i ciepły charakter pomieszczeń dopełnia jasna dębowa podłoga.

Inwestycja miała cechować się dużą ilością miejsc do przechowywania. W przestrzeni wiatrołapu zaprojektowane zostało tapicerowane siedzisko z miejscem do wieszania ubrań oraz pojemna szafa na ubrania wierzchnie i obuwie posiadająca duże lustrzane fronty.

Spora przestrzeń pod schodami wykorzystana została do przechowywania i ukryta jest za białymi nowoczesnymi frontami idealnie komponującymi się ze ścianą. Proste i eleganckie dębowe schody oświetlają subtelnie umieszczone punkty tuż nad stopniami.

W otwartej przestrzeni salonu połączonego z jadalnią i kuchnia panuje harmonia koloru, ład oraz porządek. W strefie salonu nie brakuje miejsca na wygodną sofę z szezlongiem. Na ścianie z telewizorem zawieszona została szafka na sprzęt TV oraz gramofon. Kominek został zaprojektowany w taki sposób aby zabudowa umożliwiała przechowywanie drewna.

W jadalni usytuowany jest stół dla 6 osób z możliwością rozkładania. Pojemna zabudowa w delikatnej szarości stanowi tło dla mocnych akcentów kolorystycznych w postaci wiszących lamp nad stołem.

Wnętrze jasno – szarej kuchni ocieplają drewniane fronty meblowe. Za białymi przesuwnymi drzwiami ukryta jest obszerna spiżarnia.

W domu znajdują się trzy łazienki. Na parterze nieduża łazienka z prysznicem walk-in łączy ze sobą surowość betonu przełamaną wzorem deski. Łazienka gościnna na piętrze posiada wygodne siedzisko, w którym można przechowywać czyste ręczniki. Prywatna łazienka Pani i Pana domu jest elegancka i ponadczasowa. Stylu w tym wnętrzu dodają płytki podłogowe z nietuzinkowym wzorem.

Przestronna sypialnia z dużym łóżkiem oraz tapicerowanym wezgłowiem zachęca do odpoczynku. We wnętrzu zaprojektowana została również toaletka oraz zabudowa na książki – utrzymane w bieli, akcent drewna pojawia się niskich komodach.

W garderobie króluje porządek. Każdy z małżonków posiada swoją oddzielną szafę. Znajduje się tutaj także zsyp brudnych ubrań – praktyczna funkcja umożliwiająca gromadzenie ubrań bezpośrednio w pralni istniejącej na parterze poniżej sypialni i garderoby.

Wróć
5/5 - (89 głosów)