Zaprojektowanie mieszkania – dlaczego architekt jest konieczny?

czytaj więcej

Zaprojektowanie mieszkania – dlaczego architekt jest konieczny?

Korzystanie z usług architekta wnętrz staje się coraz bardziej powszechne, chociaż jeszcze do niedawna projektowanie było usługą luksusową, na którą mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Obecnie na współpracę z architektem może zdecydować się praktycznie każda przeciętnie zarabiająca osoba. Biorąc pod uwagę koszty zakupu nieruchomości czy wykończenia mieszkania, cena wynajęcia specjalisty jest niewielka.

Ponadczasowy, dobry design

Współpraca z architektem wnętrz stanowi idealne rozwiązanie dla osób, którym zależy na tym, by wykreować wnętrze ponadczasowe, funkcjonalne i oryginalne, niebędące jedynie odwzorowaniem aktualnie panujących trendów i mody. Zatrudniając doświadczonego specjalistę od aranżacji, możemy liczyć, że zaproponuje nam projekt, który będzie bazował przede wszystkim na naszych indywidualnych potrzebach i oczekiwaniach estetycznych. Dobry projektant podsunie nam rozwiązania, o których być może sami byśmy nigdy nie pomyśleli, a także takie, które dobrze będą się prezentować zarówno za rok, jak i za dziesięć lat.

 

Budżet pod kontrolą

Architekt wnętrz zazwyczaj pracuje w obrębie precyzyjnie ustalonego budżetu. Dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu doskonale wie, na czym można zaoszczędzić, a w jakie elementy warto zainwestować. Taki specjalista dobrze też zna aktualną ofertę produktową producentów i jest dobrze zorientowany w cenach poszczególnych elementów wystroju wnętrz, takich jak farby, ceramika czy meble. Dzięki temu jest w stanie zaproponować nam optymalne rozwiązania, dostosowane do budżetu, jakim dysponujemy. Warto też zaznaczyć, że większość architektów posiada zespół sprawdzonych podwykonawców, np. w zakresie prac kamieniarskich czy stolarskich.

 

Co powinno charakteryzować dobrego architekta?

Na pierwszym miejscu powinna oczywiście znajdować się wiedza wraz z umiejętnościami projektanta. Dobry architekt troszczy się o spełnienie oczekiwań i wymagań swoich klientów, a nie ogranicza się wyłącznie do wprowadzania w życie swoich własnych wizji. Jest nastawiony na wykreowanie wnętrza, które odzwierciedli charakter domowników i zapewni im poczucie komfortu. Dzięki jego pomocy mieszkanie będzie ponadczasowe i nie wyjdzie z mody po kilku latach.

Dlaczego warto zatrudnić architekta?

Mieszkanie powinno spełniać wiele funkcji, dlatego tak istotne jest, aby zostało urządzone ergonomicznie. To właśnie architekt wnętrz jest w stanie doradzić nam, jak najlepiej wykorzystać przestrzeń, wydobyć największe zalety lokalu czy ukryć jego mankamenty. Nawiązanie współpracy z projektantem pozwala zaoszczędzić czas na chodzeniu po sklepach i poszukiwaniu materiałów wykończeniowych. Wybierając kompleksowy projekt wnętrza, możemy liczyć na otrzymanie pełnej koncepcji technicznej i kolorystycznej, którą wystarczy następnie przekazać wykonawcom.

O nas

Architekci Wnętrz / o nas

MO Architekci - pracownia architektury wnętrz założona przez Magdalenę Statnik i Oskara Włodarka, absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.