Architekt wnętrz dla dewelopera – jak wybrać dobrego specjalistę?

czytaj więcej

Architekt wnętrz dla dewelopera – jak wybrać dobrego specjalistę?

 

Dobra komunikacja to podstawa!

Niewątpliwie jednym z najważniejszych punktów jest to, jak deweloper i architekt się dogadują. Jeśli zgrzyty pojawiają się już na samym początku, wówczas mogą pojawić się problemy w realizacji inwestycji, a rozbieżności w zdaniach mogą negatywnie odbić się na efekcie końcowym.

Ważne jest konstruktywne podejście obu stron do projektu i jego realizacji. Wszak żaden plan nie wystrzeże się poprawek, jednak dobrze by było, żeby zarówno inwestorzy, jak i osoba zajmująca się aranżacją wnętrza, potrafili współdzielić wizję urządzanych lokali w nowobudowanym obiekcie. Dzięki temu dużo łatwiej będzie znaleźć wspólny język, a potencjalne poprawki nie zaburzą ogólnej koncepcji.

Głęboki wywiad i rzetelna praca

Dobry architekt wyczerpuje temat, czyli dokładnie bada oczekiwania swojego klienta. Rozpatruje wszelkie możliwe detale, jakie mogą mieć witalny wpływ na ostateczny efekt. Dlatego też specjalista od projektowania wnętrz zawsze dąży do tego, by dowiedzieć się od swojego partnera wszelkich niezbędnych informacji, dotyczących jego wizji.

Warto również zwracać uwagę na dokumentację, jaką przygotowuje architekt. Deweloper powinien otrzymać wszelkie niezbędne dokumenty, które ułatwią aranżację poszczególnych lokali w budynku. Współcześnie niemal niezbędne jest też to, by architekt przygotował wizualizację swojego projektu, dzięki czemu dużo łatwiej będzie ustalić szczegóły dotyczące wyglądu danego wnętrza.

Absolutnym warunkiem jest terminowość – od niej zależy często los całej inwestycji – także w przypadku architektów wnętrz. Dostarczone w terminie projekty są gwarancją, że po zbudowaniu budynku, będzie można ze spokojem przejść do przygotowania lokali pod określone wymogi.

 

 

Doświadczenie i oryginalność w projektowaniu

Wybierając architekta, zarówno do aranżacji wnętrza domu, kompleksu mieszkaniowego czy przestrzeni komercyjnej, zawsze warto zwrócić uwagę na jego doświadczenie. Im obszerniejsze portfolio, tym większe prawdopodobieństwo, że dany architekt będzie w stanie podołać nawet najbardziej śmiałym wyzwaniom, a jego pomysł aranżacji będzie atrakcyjny dla inwestorów.

Nie bez znaczenia tutaj pozostają również referencje – to właśnie opinie dotychczasowych klientów mówią o tym, jak przebiega współpraca z danym architektem. Oficjalne referencje zaś są najbardziej wiarygodnym źródłem ocen tych specjalistów.

Dobry architekt wnętrz to także osoba z wyobraźnią – przeglądając portfolio, warto zwrócić uwagę czy projekty, które są przygotowywane, nie tylko wykonane są „poprawnie” – oryginalny, niebagatelny styl w aranżacji wnętrz może zwiększyć zainteresowanie inwestycją.

 

O nas

Architekci Wnętrz / o nas

MO Architekci - pracownia architektury wnętrz założona przez Magdalenę Statnik i Oskara Włodarka, absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.