Projekt przestronnego mieszkania

czytaj więcej

Projekt przestronnego mieszkania

Projektowanie przestronnych wnętrz jest prawdziwą sztuką, wymagającą nie tylko bardzo dobrej znajomości najważniejszych zasad ergonomii, ale także umiejętnego łączenia ze sobą różnorodnych elementów, które będą tworzyć harmonijną, spójną całość. Dlaczego proste, przestronne mieszkania są tak bardzo przez nas lubiane? Przede wszystkim dlatego, że są ponadczasowe, nie wychodzą z mody i sprawiają, że czujemy się w nich bezpiecznie oraz komfortowo. W takich aranżacjach stawia się głównie na ciepłe barwy oraz naturalne materiały. Proste meble w połączeniu ze starannie przemyślanymi dodatkami stworzą gustowną całość, która z całą pewnością szybko nam się nie znudzi. Tego typu wnętrza stanowią doskonałą propozycję dla wszystkich osób, które cenią sobie harmonię, a w mieszkaniu poszukują azylu i wytchnienia.

Przy przestronnych wnętrzach największym atutem są ogromne możliwości aranżacyjne. Co ciekawe, nawet przy pomieszczeniach zaaranżowanych w bieli wcale nie trzeba tracić na przytulności, jeśli dobierze się do nich odpowiednie elementy dekoracyjne. Urządzanie przestronnego mieszkania pozwala też na łączenie najnowszych trendów z potrzebą ciepła i harmonii.

Projekt mieszkania w Poznaniu

Jedną z naszych ostatnich realizacji jest projekt mieszkania na ul. Błażeja w Poznaniu, na Osiedlu „Na Skraju Lasu”, które stanowi nowoczesny kompleks mieszkaniowy składający się z trzech kameralnych budynków. Założeniem projektu było stworzenie nowoczesnych i przestronnych wnętrz, odpowiadających indywidualnym oczekiwaniom, potrzebom oraz wymaganiom domowników.

 

 

Przestronne wnętrze mieszkania zostało wypełnione prostymi, funkcjonalnymi meblami. Zastosowanie stonowanej kolorystyki i naturalnych materiałów sprawiło, że cała przestrzeń nabrała świeżości, przypisując jednocześnie właścicielom cechy osób porządkowych oraz stawiających na ład i harmonię.

 

 

Zaprojektowanie mieszkania przy użyciu bieli, czerni oraz naturalnego drewna to fantastyczny sposób na podkreślenie zamiłowania do oryginalności, piękna i przytulności. Czarne dodatki wspaniale ożywiły przestrzeń i jednocześnie nadały jej unikatowego charakteru, doskonale sprawdzając się w przestronnym wnętrzu. Z kolei białe ściany, sufity i jasne podłogi sprzyjają rozchodzeniu się w nim naturalnego światła.

 

 

Przy użyciu prostych i nieprzesadzonych form w stylu nowoczesnym udało się wykreować przestrzeń idealną do funkcjonowania dla całej rodziny. Symetria i harmonia stanowią tutaj znakomity miernik dobrego smaku, tworząc też przyjazną i jednocześnie bardzo ciepłą przestrzeń do zamieszkania. Głównymi założeniami projektu była przestronność, minimalizm oraz otwarta przestrzeń.

Projekt przestronnego mieszkania
Oceń projekt

O nas

Architekci Wnętrz / o nas

MO Architekci - pracownia architektury wnętrz założona przez Magdalenę Statnik i Oskara Włodarka, absolwentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.