Projektowanie wnętrz

MO Architekci zajmują się projektowaniem wnętrz domów jednorodzinnych oraz kompleksowym projektowaniem kuchni i łazienek. W powyższej galerii zaprezentowane zostały różnorodne projekty wnętrz mieszkalnych oraz użyteczności publicznej. Przedstawiają one rozwiązania odpowiadające spersonalizowanym potrzebom Użytkowników. Pracownia dokłada wszelkich starań, aby zrealizować wszystkie wymagania i potrzeby Klientów, dzięki temu tworzy funkcjonalne i ergonomiczne wnętrza. Architekci chętnie rozmawiają z Klientami i wsłuchują się w ich potrzeby. Indywidualne podejście do projektowanego otoczenia gwarantuje dokładną realizację wyobrażenia o danej przestrzeni. Realizowane projekty wnętrz opierają się na doświadczeniu architektów ceniących nowoczesne, proste formy oraz funkcjonalne i kreatywne rozwiązania. Biuro dokłada wszelkich starań, aby w projektowaniu wnętrz zachować równowagę pomiędzy minimalizmem, a naturalną potrzebą przytulności przy jednoczesnym zachowaniu ich ponadczasowości.

Jednym z zadań podejmowanych w pracowni MO Architekci jest projektowanie wnętrz domów jednorodzinnych i wnętrz oraz aranżacje mieszkań. Warto rozważyć współpracę ze specjalistami już przed rozpoczęciem budowy domu. Przede wszystkim, pozwoli to na rozplanowanie przestrzeni w taki sposób, aby  uzyskać jak najbardziej ergonomiczne rozwiązania.

Projektowanie kuchni

Kolejną kwestią, którą zajmuje się pracownia MO Architekci jest projektowanie kuchni. Zazwyczaj jest to pomieszczenie, które wymaga najwięcej uwagi ze względu na niezwykle istotną kwestię ergonomii. Kuchnia często posiada niewielki metraż, dlatego wymaga dobrej organizacji wnętrza i stosowania tylko przemyślanych rozwiązań. Przyrządzanie nawet najprostszych posiłków wymaga kroków wykonywanych w określonej kolejności, a odpowiednio zaprojektowane wnętrze pozwoli na sprawne ich realizowanie.

Projektowanie łazienek

Pomieszczenie zwykle jest nie duże, dlatego analogicznie jak w przypadku kuchni, niesie za sobą szereg wyzwań projektowych, na które architekci wnętrz znajdują rozwiązania. Wygodę w codziennym użytkowaniu zapewnią odpowiednio rozmieszczone sprzęty i meble łazienkowe. Należy także pamiętać o wydajnej wentylacji i odpowiednim ogrzewaniu. Projektowanie łazienek szczególnie wymaga zastosowań ergonomicznych, bez tego korzystanie z łazienki może okazać się mało wygodne.

Oświetlenie

Należy pamiętać, że światło nie tylko rozprasza mrok, ale również odpowiada za atmosferę wnętrza, mając jednocześnie wpływ na samopoczucie. Pomaga również w codziennych czynnościach wykonywanych w aranżowanych wnętrzach. Prawidłowo zaprojektowane oświetlenie jest elementem niezbędnym dla odpowiedniej ekspozycji naszej przestrzeni i będących w jej obrębie przedmiotów, dopełnia wystrój projektowanego wnętrza i buduje jego charakter.