Kuchnia dla rodziny 2+2 Szczecin

Kuchnia dla rodziny 2+2 Szczecin

Projekt kuchni przeznaczonej dla rodziny 2+2 z kreatywną przestrzenią dla dzieci Szczecin. Zaprezentowana kuchnia zaprojektowana została z myślą o całej rodzinie.

Naszym Inwestorom zależało na projekcie wnętrza kuchni który odpowiadał by nie tylko dorosłym ale także dzieciom, stworzeniu nietypowego wnętrza w połączeniu z ulubionym kolorem Pani domu – żółtym. Dodatkowym ważnym aspektem przy projekcie był ograniczony budżet – należy podkreślić, że nie stanowi to przeszkody w zaprojektowaniu interesującego wnętrza.

Postanowiliśmy stworzyć ciekawą przestrzeń do wspólnej, kreatywnej pracy! W projektowanym pomieszczeniu wydzielone zostały odpowiednie strefy pracy, które wpłyną na ergonomię podczas przygotowywania ulubionych potraw. Podczas projektowania każdej kuchni ważne jest wydzielenie stref oraz organizacji przestrzeni, w taki sposób aby jak najsprawniej poruszać się w obrębie wnętrza.

Charakterystycznym miejscem w przedstawionej aranżacji kuchni jest wyspa – uzyskana dzięki połączeniu modułowych systemów meblowych dostępnych w sklepach sieciowych. Zróżnicowanie poziomów wyspy umożliwia swobodne odłożenie dużej ilości zakupów, miejsce to może również posłużyć jako siedzisko dla dzieci. Otwarte szafki na wyspie pomieszczą nie tylko sporą cześć książek kulinarnych rodziców ale także dzieci!

Kuchnia utrzymana została w kolorystyce bieli z akcentem czerni – zastosowanym w elementach meblowych wyspy, zabudowy nad blatem roboczym, w przestrzeni pomiędzy szafkami wiszącymi a blatem. Mocny akcent pojawia się także na prostopadłej ścianie od wyspy. Farba tablicowa w ciemnym kolorze nie tylko wpisuje się wizualnie w projekt, daje również możliwość dzieciom na swobodną twórczość, a rodzicom na sporządzanie listy zakupów.

Ważnym elementem w projekcie jest także oświetlenie. Oprócz oświetlenia głównego na stropie, które można nakierować w dowolny sposób na strefy w pomieszczeniu zapewnione zostało odpowiednie oświetlenie blatu roboczego znajdujące się pod szafkami wiszącymi. Nad samą wyspą kuchenną znajduje się nowoczesna lampa wisząca oświetlająca miejsce spożywania posiłków. Ulubiony kolor Inwestorki znalazł się w dodatkach salonu oraz w kuchennych hokerach.

Wróć
Kuchnia dla rodziny 2+2 Szczecin
5 (100%) 14 ocena(y)